Rezultate

Campionatul Național de Unde Scurte – Telegrafie (CW) Editia 2019

Download:

Campionatul Național de Unde Scurte – Telegrafie (CW) Editia 2019

Diplomele se pot descărca accesând indicativul Dvs.

Vă mulțumim pentru participare și vă mai așteptăm!

Campionatul Național de Unde Scurte – Telefonie (SSB) Editia 2019

CAMPIONATUL NATIONAL DE UNDE SCURTE – TELEFONIE (SSB)
CLASAMENT FINAL – EDITIA 2019
CATEGORIA: ECHIPE (D)
LOC INDICATIV QSO REALIZATE QSO VALIDE QSO ANULATE QSO DUBLE NR. PUNCTE ET.1 ET.2 ET.3 ET.4 ET.5 ET.6 ET.7 ET.8 OPERATOR NUME CLUB
1 YR8Y 343 301 25 0 602 72 80 72 76 82 94 88 88 YO8TK YO8WW SILVIU DAMIAN, GHEORGHE PAISA C.S. CEAHAUL PIATRA NEAMT
2 YO6KNE 319 282 19 1 564 68 62 76 66 86 80 86 78 YO6CFB YO6BGT LAZSLO BAKO-SZABO,TANKO STEFAN C.S. MIERCUREA CIUC
3 YO4KCA 317 263 35 1 526 76 68 64 72 80 78 80 68 YO4DW CORNELIUS SPORIS RADIOCLUBUL RADU BRATU
4 YR0S 302 257 27 0 514 64 66 76 70 64 68 80 78 YO3CZW YO3LW MARIUS MITRUT, CRISTIAN E. SIMION CSA STEAUA
5 YR7J 270 233 23 2 466 54 58 60 76 64 66 76 56 YO7CW YO7HVK MIHAI IOAN, CONSTANTIN ANTON RADIOCLUBUL UNIVERSITATEA PITESTI
6 YR5Z 265 224 24 1 448 62 42 64 40 72 70 74 66 YO5AJR YO5DAE NICOLAE IULIU NEMETH, BUTCOVAN DUMITRU CSM ZALAU
7 YO4KAK 225 202 14 0 404 54 60 52 56 46 54 54 56 YO4AAC YO4AH GEORGE SAVU, ISPIR BORIS CLUBUL SPORTIV AL RADIOAMATORILOR BRAILA
8 YO9KXC 50 37 9 2 74 0 14 22 18 22 0 0 12 YO9XC YO9RAO OVIDIU BURDUCEA, MIHAI CRETU C.S. UNIVERS B-90 BUZAU
9 YO7KAJ 17 17 0 0 34 0 0 0 0 6 10 8 10 YO7LTQ FLORIN OCTAVIAN RADULESCU C.S.M. CRAIOVA
CATEGORIA: SENIORI PUTERE MARE (A)
LOC INDICATIV QSO REALIZATE QSO VALIDE QSO ANULATE QSO DUBLE NR. PUNCTE ET.1 ET.2 ET.3 ET.4 ET.5 ET.6 ET.7 ET.8 OPERATOR NUME CLUB
1 YO3APJ 356 310 27 0 620 82 84 86 82 86 84 84 86 YO3APJ ADRIAN SINITARU C.S.A. STEAUA
2 YO7WC 352 292 44 0 584 76 82 78 82 88 90 94 80 YO7WC PANAIT ROBERT C.S.M. CRAIOVA
3 YO2DFA 337 289 32 0 578 78 80 74 82 86 84 80 78 YO2DFA OVIDIU ORZA C.S.M. RESITA
4 YO4SI 325 285 23 0 570 72 78 76 70 86 76 80 74 YO4SI MIRCEA RUCAREANU C.S.M. CRAIOVA
5 YO4FYQ 316 273 25 0 546 64 74 74 74 74 74 84 78 YO4FYQ CLAUDIU CIOROVAN C.S. PETROLUL PLOIESTI
6 YO7CJB 244 200 32 1 400 54 54 52 38 58 68 64 64 YO7CJB VIOREL CORNESCU C.S. PANDURII TARGU JIU
7 YO2DD 224 196 16 0 392 60 58 50 42 54 54 56 46 YO2DD DOREL JULA CLUBUL SPORTIV SILVER FOX DEVA
8 YO5BQQ 193 174 15 0 348 44 46 52 44 46 44 48 44 YO5BQQ SALAGEAN IOAN CLUBUL SPORTIV SATU MARE
9 YO4FPF 201 165 25 2 330 46 50 38 50 42 50 56 44 YO4FPF DAN ROCA RADIOCLUBUL RADU BRATU
10 YO3GNF 139 127 8 2 254 36 26 38 34 28 28 44 36 YO3GNF GHEORGHE JACK URSULEAN C.S.U. PITESTI
11 YO2GL 139 124 12 0 248 58 28 32 40 20 46 20 28 YO2GL DAROCZI CAROL C.S.M. TIMISOARA
12 YO9IF 68 58 9 0 116 0 0 0 0 28 30 36 40 YO9IF LUCIANN BALEANU ARMC
CATEGORIA: SENIORI PUTERE REDUSA (B)
LOC QSO REALIZATE QSO VALIDE QSO ANULATE QSO DUBLE NR. PUNCTE ET.1 ET.2 ET.3 ET.4 ET.5 ET.6 ET.7 ET.8 OPERATOR NUME CLUB
1 YO9FLD 313 274 19 1 548 74 72 72 72 66 80 74 76 YO9FLD BRETEN GABRIEL CSA STEAUA
2 YO3FFF 294 257 19 1 514 68 78 60 64 56 72 76 72 YO3FFF CRISTIAN NEGRU CSM PITESTI
3 YO3GCL 263 224 25 5 448 70 66 60 66 66 48 54 66 YO3GCL OLTEANU MIHAI CSA STEAUA
4 YO7BEM 238 215 9 1 430 56 50 50 60 50 50 68 64 YO7BEM DUMITROVICI MIHAI CSM PITESTI
5 YO9CB 240 215 14 0 430 56 42 54 48 60 68 60 68 YO9CB CONSTANTIN BELDICA CS PETROLUL PLOIESTI
6 YO5DDD 271 202 55 2 404 60 52 60 76 22 68 74 64 YO5DDD POPA VASILE AJR ALBA IULIA
7 YO9IOE 237 200 21 3 400 42 42 48 42 66 60 70 66 YO9IOE MANOLE OCTAVIAN RADIOCLUBUL MUNICIPAL CAMPINA
8 YO7AQF 224 186 26 2 372 50 44 58 60 36 46 50 70 YO7AQF PREOTEASA AUGUSTIN CSM PITESTI
9 YO7LDT 215 186 8 1 372 44 52 42 46 58 48 50 46 YO7LDT VALERICA MARINESCU CSM CRAIOVA
10 YO3AAJ 213 173 29 0 346 46 48 42 48 48 64 52 54 YO3AAJ VASILE CAPRARU CSTA BUCURESTI
11 YO9CWY 204 171 24 0 342 50 54 52 52 48 42 42 50 YO9CWY DANIEL MOTRONEA UNIVERS B-90 BUZAU
12 YO9IAB 174 157 9 1 314 46 36 36 52 36 46 36 44 YO9IAB MELNICOF VASILE C.S. PETROLUL PLOIESTI
13 YO7AKY 197 152 34 0 304 42 48 28 36 48 46 66 54 YO7AKY MARTOIU ALEXANDRU CSU PITESTI
14 YO5AXF 170 139 19 0 278 38 26 44 54 30 32 46 46 YO5AXF CAROL NEMES CS SILVER FOX DEVA
15 YO4BXX 184 134 43 1 268 48 40 34 38 38 40 56 42 YO4BXX CORNELIU CONRAD RADIOCLUBUL RADU BRATU
15 YO7HHE 154 129 17 2 258 30 38 30 46 34 30 44 32 YO7HHE DANIEL CONSTANTIN CSM PITESTI
16 YO8BSE 186 114 56 4 228 36 54 44 32 58 32 36 44 YO8BSE FLOREA CONSTANTIN CEAHLAUL PIATRA NEAMT
17 YO7CKQ 130 111 14 1 222 26 46 38 40 40 38 18 0 YO7CKQ SORIN DAVID NIMARA C.S. PANDURII TARGU JIU
17 YO9BI 120 109 10 0 218 28 30 32 24 30 30 34 26 YO9BI CONSTANTIN NITA UNIVERS B-90 BUZAU
18 YO2LXW 130 108 17 1 216 24 26 28 32 32 30 36 36 YO2LXW MIHAI CAROL CS SILVER FOX DEVA
19 YO2CMI 116 106 7 0 212 16 24 28 32 28 40 32 26 YO2CMI BERNARDT HUTH CSM TIMISOARA
20 YO5CHJ 119 100 17 0 200 22 26 36 30 28 28 28 32 YO5CHJ MARCEL VESA AJR ALBA IULIA
20 YO8CKR 121 100 15 1 200 42 64 42 48 18 0 0 12 YO8CKR PREUTESCU VASILE BAZIL CSTA SUCEAVA
21 YO3JW 107 94 8 0 188 6 12 8 66 0 48 42 20 YO3JW FENYO STEFAN PALATUL NATIONAL AL COPIILOR
22 YO3BA 73 62 9 0 124 16 50 18 44 14 0 0 0 YO3BA COSMIN ANCUTA CMSM CRAIOVA
23 YO4CSL 52 43 9 0 86 0 0 0 0 16 22 36 30 YO4CSL VASILE HARS C.S. RADIOAMATORILOR DIN BRAILA
24 YO9FEB 40 38 1 0 76 0 0 0 0 14 26 26 10 YO9FEB SORIN ZAINEA PETROLUL PLOIESTI
25 YO7LHE 27 24 2 0 48 0 0 0 0 10 12 8 20 YO7LHE PETRE FLORIN RADU CSM CRAIOVA
26 YO7LYM 23 18 4 0 36 0 0 0 0 10 12 12 10 YO7LYM CONSTANTIN RADULESCU CSM CRAIOVA
27 YO7CKP 19 17 1 0 34 0 0 0 0 12 8 8 8 YO7CKP DUMITRU MARIAN TRANCU CSM CRAIOVA
28 YO9CLG 120 1 118 1 2 2 0 0 0 0 0 0 0 YO9CLG PANDELE CEAUSU UNIVERS B-90 BUZAU
CATEGORIA: JUNIORI (C)
LOC INDICATIV QSO REALIZATE QSO VALIDE QSO ANULATE QSO DUBLE NR. PUNCTE ET.1 ET.2 ET.3 ET.4 ET.5 ET.6 ET.7 ET.8 OPERATOR NUME CLUB
1 YO8TDR 302 248 33 3 496 78 72 72 74 60 78 68 60 YO8TDR DROB RALUCA C.S. CEAHLAUL PIATRA NEAMT
2 YO8TND 226 175 37 4 350 48 52 46 38 54 60 46 72 YO8TND ONOFREI DANIEL ALEXANDRU C.S. CEAHLAUL PIATRA NEAMT
3 YO3JAK 176 153 18 1 306 40 48 46 42 20 44 48 54 YO3JAK DAN-ANDRONE COSMIN-IONUT PALATUL NATIONAL AL COPIILOR
4 YO8TMR 9 7 1 0 14 0 0 0 0 6 4 4 0 YO8TMR ROTARU MARIO ACS VALENTIN PIATRA NEAMT
5 YO8ACC 4 2 2 0 4 0 0 0 0 0 0 4 4 YO8ACC CATANA IOANA SABINA RADIOCLUBUL ION CREANGA
 
LOG CONTROL
1 YO2AA
2 YO3AWT
3 YO7LHE
4 YO8SGM
5 YO6BJG