Comunicate‎ > ‎

Clasamentul provizoriu al CN UUS 2016

postat 27 sept. 2016, 13:17 de Adrian Mocanu   [ actualizat la 27 sept. 2016, 13:17 ]
       ----------CLASAMENT SEPARAT PE MEMBRI FRR SI NEMEMBRI FRR----------

      CATEGORIA UN OPERATOR 145 MHz (membri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YO2LYN        SO 145      KN15AE   STEFAN SZABO                     28893
    2.   2   YO4FYQ        SO 145      KN44FD   CLAUDIU-IONUT CIOROVAN           28472
    3.   3   YO3FFF/P      SO 145      KN24ND   CRISTIAN NEGRU                   27596
    4.   4   YO3FAI        SO 145      KN34AL   VLAD NICULAE DAN                 20871
    5.   5   YO5BAK        SO 145      KN07WE   EMIL ALDEA                       20052
    6.   6   YO5DAE        SO 145      KN17UL   BUTCOVAN DUMITRU                 14987
    7.   7   YO7LBX/P      SO 145      KN15TJ   BALAN FLORIN                     14175
    8.   8   YO4WZ         SO 145      KN44FU   WODINSZKY ZOLTAN                 13864
    9.   9   YO9FLD        SO 145      KN34BK   GABRIEL BRETEN                   13850
   10.  10   YO2GL         SO 145      KN05PS   DAROCZI CAROL                    12143
   11.  11   YO7LGI        SO 145      KN14XO   DUMITRU HAIZMAN                  12109
   12.  12   YO9FHB        SO 145      KN44FU   BEIA€I€ZENOVE                    11997
   13.  13   YO8CEC        SO 145      KN38LA   MIRIUTA CONSTANTIN               11486
   14.  14   YO3RU         SO 145      KN34AO   CAROL SZABO                      10013
   15.  15   YO8RFS        SO 145      KN37LX   CALIN DUMITRU                     9811
   16.  16   YO5QBS/P      SO 145      KN17WP   RISCO GHEORGHE                    9505
   17.  17   YO8RKP/P      SO 145      KN38LB   CAVINSCHI PETRU                   9422
   18.  18   YO2BLX        SO 145      KN06SM   IOAN CHIS                         9203
   19.  19   YO8CQQ        SO 145      KN36TF   PAIS STEFAN                       8185
   20.  20   YO5DDD        SO 145      KN16UH   POPA VASILE                       8075
   21.  21   YO3APJ        SO 145      KN25SJ   ADRIAN SINITARU                   7569
   22.  22   YP9D          SO 145      KN25UD   FLORIN-CRISTIAN PREDESCU          7509
   23.  23   YO8DHA        SO 145      KN36SO   DORIN TANASE                      7324
   24.  24   YO5CRI        SO 145      KN16TS   LAZAR SERGIU                      7195
   25.  25   YO3JW         SO 145      KN35FC   FENYO STEFAN                      6489
   26.  26   YO7CKP        SO 145      KN14VH   MARIAN TRINCU                     5902
   27.  27   YO7BKX        SO 145      KN14TA   MARIAN BUZEA                      5844
   28.  28   YO7LDT        SO 145      KN14WG   VALERICA MARINESCU                5442
   29.  29   YO2YA         SO 145      KN05WQ   MARIUS IACOB                      5422
   30.  30   YO7LYM        SO 145      KN14VH   CONSTANTIN RADULESCU              5089
   31.  31   YO5DAS        SO 145      KN17DO   CHIS MIHAI DANUT                  4886
   32.  32   YO8MI         SO 145      KN36KN   CONSTANTIN AILINCAI               3801
   33.  33   YO9GWW        SO 145      KN34QN   VASILE ADRIAN VIOREL              3692
   34.  34   YO7CWP        SO 145      KN14VH   EMIL PEPELEA                      3671
   35.  35   YO8ALA        SO 145      KN36KN   URICARU EMIL                      3381
   36.  36   YO8RHM/P      SO 145      KN37KS   MIHAI MUGUREL                     3226
   37.  37   YO4BXX        SO 145      KN44HB   CORNELIU CONRAD                   2966
   38.  38   YO5BRE        SO 145      KN07WB   BLEJAN DANUT                      2748
   39.  39   YO7CJU        SO 145      KN24BI   TUTUIANU ALEXANDRU VIOREL         1486
   40.  40   YO5NY         SO 145      KN16TS   BAK IOAN                           812
   41.  41   YO7FEY        SO 145      KN14NT   ADRIAN CHENDEA                     398
   42.  42   YO3BA         SO 145      KN34BQ   COSMIN ANCUTA                      355
   43.  43   YO9BI         SO 145      KN35FX   NITA CONSTANTIN                      0




      CATEGORIA UN OPERATOR 435 MHz  (membri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YO9CB/P       SO 435      KN25RK   CONSTANTIN BELDICA               12076
    2.   2   YO4FYQ        SO 435      KN44FD   CLAUDIU-IONUT CIOROVAN           10764
    3.   3   YO7LBX/P      SO 435      KN15TJ   BALAN FLORIN                      8995
    4.   4   YO3RU         SO 435      KN34AO   CAROL SZABO                       8031
    5.   5   YO4WZ         SO 435      KN44FU   WODINSZKY ZOLTAN                  7549
    6.   6   YO2BBT        SO 435      KN15AE   STELIAN TANASESCU                 7224
    7.   7   YO3DAX        SO 435      KN44FU   HINCU€VASILE                      6744
    8.   8   YO8RHM/P      SO 435      KN37KS   MIHAI MUGUREL                     6128
    9.   9   YO9FHB        SO 435      KN44FU   BEIA€I€ZENOVE                     6028
   10.  10   YO5PLP/P      SO 435      KN27CH   PRADAN  FLORIN                    5563
   11.  11   YO5DAE        SO 435      KN17UL   BUTCOVAN DUMITRU                  5489
   12.  12   YO8DHA        SO 435      KN36SO   DORIN TANASE                      5153
   13.  13   YO8RFS        SO 435      KN37LX   CALIN DUMITRU                     4776
   14.  14   YO8RKP/P      SO 435      KN38LB   CAVINSCHI PETRU                   4380
   15.  15   YO8CEC        SO 435      KN38LA   MIRIUTA CONSTANTIN                3590
   16.  16   YO5QBS/P      SO 435      KN17WP   RISCO GHEORGHE                    3298
   17.  17   YO6HSH        SO 435      KN25TN   KOVACS ATILLA                     2808
   18.  18   YO2GL         SO 435      KN05PS   DAROCZI CAROL                     2615
   19.  19   YO3APJ        SO 435      KN25SJ   ADRIAN SINITARU                   2467
   20.  20   YO5CRI        SO 435      KN16TS   LAZAR SERGIU                      2295
   21.  21   YO8CQQ        SO 435      KN36TF   PAIS STEFAN                       1407
   22.  22   YO3JW         SO 435      KN35FC   FENYO STEFAN                      1318
   23.  23   YO9GWW        SO 435      KN34QN   VASILE ADRIAN VIOREL              1158
   24.  24   YO7LDT        SO 435      KN14WG   VALERICA MARINESCU                 858
   25.  25   YO5DAS        SO 435      KN17DO   CHIS MIHAI DANUT                   414
   26.  26   YO9FLD        SO 435      KN34BK   GABRIEL BRETEN                     302
   27.  27   YO2YA         SO 435      KN05WQ   MARIUS IACOB                       197
   28.  28   YO9BI         SO 435      KN35FX   NITA CONSTANTIN                      0




      CATEGORIA UN OPERATOR SHF   (membri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YO9CB/P       SO SHF      KN25RK   CONSTANTIN BELDICA                2943
    2.   2   YO9FHB        SO SHF      KN44FU   BEIA ZENOVE                       2508
    3.   3   YO3DAX        SO SHF      KN44FU   HINCU VASILE                      2360
    4.   4   YO4WZ         SO SHF      KN44FU   WODINSZKY ZOLTAN                  2138
    5.   5   YO3APJ        SO SHF      KN25SJ   ADRIAN SINITARU                   1468
    6.   6   YO7LBX/P      SO SHF      KN15TJ   BALAN FLORIN                      1085
    7.   7   YO5DAE        SO SHF      KN17UL   BUTCOVAN DUMITRU                   953
    8.   8   YO9GWW        SO SHF      KN34QN   VASILE ADRIAN VIOREL               552




      CATEGORIA MULTI OPERATOR 145 MHz  (membri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YR8Y          MO 145      KN27RK   C.S.EAHLAUL                      26034
    2.   2   YR8D          MO 145      KN27OC   C.S.T.A.SUCEAVA                  23180
    3.   3   YO5KAI/P      MO 145      KN16JS   C.S.M.CLUJ-NAPOCA                20196
    4.   4   YR9R/P        MO 145      KN25RK   C.S.PETROLUL PLOIESTI            18286
    5.   5   YO6KNE/P      MO 145      KN26OW   S.C.MIERCUREA-CIUC               15971
    6.   6   YR2X          MO 145      KN06WK   RADIOCLUB "ADMIRA" ARAD          15388
    7.   7   YO7KXJ/P      MO 145      KN15TI   C.S.U.PITESTI                    13977
    8.   8   YO7KFA/P      MO 145      KN24KU   C.S.M.PITESTI                    12659
    9.   9   YO6KNY        MO 145      KN36BA   A.C.S.KSE TIRGU SECUIESC         12235
   10.  10   YP5A/P        MO 145      KN27CH   C.S.M.BISTRITA                   12003
   11.  11   YO9KPI/P      MO 145      KN35JF   ISTRITA BUZAU                    10381
   12.  12   YO8KGA/P      MO 145      KN37DO   C.S.T.A.SUCEAVA                   8794
   13.  13   YR5W          MO 145      KN17KT   CLUBUL SPORTIV SATU-MARE          8477
   14.  14   YO8KGL        MO 145      KN37LX   RADIOCLUBUL BOTOSANI              8198
   15.  15   YO7KSM/P      MO 145      KN25MF   C.S.MUSCEL CIMPULUNG MUSCEL       5902
   16.  16   YO5KAS        MO 145      KN16SQ   A.S.RADIOCLUB UNIREA CLUJ         3568
   17.  17   YO2KBQ/P      MO 145      KN06TD   RADIOCLUB "ADMIRA" ARAD           2692
   18.  18   YO8KGB        MO 145      KN37CP   C.S.T.A.SUCEAVA                    746




      CATEGORIA MULTI OPERATOR 435 MHz   (membri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YR8D          MO 435      KN27OC   C.S.T.A.SUCEAVA                  11225
    2.   2   YR8Y          MO 435      KN27RK   C.S.CEAHLAUL                     10841
    3.   3   YO7KXJ/P      MO 435      KN15TI   C.S.U.PITESTI                     8566
    4.   4   YO5KAI/P      MO 435      KN16JS   C.S.M.CLUJ-NAPOCA                 5336
    5.   5   YO8KGL        MO 435      KN37LX   RADIOCLUBUL BOTOSANI              4624
    6.   6   YO6KNY        MO 435      KN36BA   A.C.S.KSE TIRGU SECUIESC          3074
    7.   7   YO9KPI/P      MO 435      KN35JF   ISTRITA BUZAU                     2890
    8.   8   YO7KSM/P      MO 435      KN25MF   C.S.MUSCEL CIMPULUNG MUSCEL       2265
    9.   9   YO5KAS        MO 435      KN16SQ   A.S.RADIOCLUB UNIREA CLUJ         1034
   10.  10   YO7KFA/P      MO 435      KN24KU   C.S.M.PITESTI                      710
   11.  11   YR5W          MO 435      KN17KT   CLUBUL SPORTIV SATU-MARE           476




      CATEGORIA MULTI OPERATOR SHF   (membri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YR8D          MO SHF      KN27OC   C.S.T.A.SUCEAVA                   2926
    2.   2   YR8Y          MO SHF      KN27RK   C.S.CEAHLAUL                      2854
    3.   3   YO5KAI/P      MO SHF      KN16JS   C.S.M.CLUJ-NAPOCA                 1929
    4.   4   YO7KXJ/P      MO SHF      KN15TI   C.S.U.PITESTI                      855









      CATEGORIA UN OPERATOR 145 MHz    (nemembri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YO2LZA        SO 145      KN05RK   ZOLTAN LADISLAU VOROS            10740
    2.   2   YO6XK         SO 145      KN25BS   BUTA ANDREI                       8668
    3.   3   YO9AYN/P      SO 145      KN24RR   ION DINCA                         8595
    4.   4   YO4FZX        SO 145      KN45CC   CLOSCARU MARIN                    8544
    5.   5   YO5OST/P      SO 145      KN16NH   CENUSA C-TIN ANTONIU              7207
    6.   6   YO3VZ         SO 145      KN25TF   VIRGIL ZORILA                     6755
    7.   7   YO3GGO        SO 145      KN34HU   IOAN MIRZAC                       4864
    8.   8   YO6HSH        SO 145      KN25TN   KOVACS ATILLA                     3754
    9.   9   YO2MOZ/P      SO 145      KN06TD   LAVINIA MARIS                     3118
   10.  10   YO7BPC/P      SO 145      KN43HV   DASCHEVICI MIHAIL                 2774
   11.  11   YO4SI         SO 145      KN44HE   MIRCEA RUCAREANU                  2537
   12.  12   YO2MKX        SO 145      KN06TD   OVIDIU ZORLINTAN                  1789
   13.  13   YO8SSH        SO 145      KN37CP   SEBASTIAN HOJBOTA                  692
   14.  14   YO4ASV        SO 145      KN44HG   GEORGE MOLDOVEANU                  317
   15.  15   YO4TL         SO 145      KN36SC   VICTOR SARBU                       232




      CATEGORIA UN OPERATOR 435 MHz   (nemembri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YO9AYN/P      SO 435      KN24RR   ION DINCA                         8106
    2.   2   YO5OST/P      SO 435      KN16NH   CENUSA C-TIN ANTONIU              1993
    3.   3   YO3VZ         SO 435      KN25TF   VIRGIL ZORILA                     1306
    4.   4   YO4SI         SO 435      KN44HE   MIRCEA RUCAREANU                   614
    5.   5   YO3GGO        SO 435      KN34HU   IOAN MIRZAC                          0




      CATEGORIA UN OPERATOR SHF     (nemembri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YO9AYN/P      SO SHF      KN24RR   ION DINCA                         2549
    2.   2   YO3VZ         SO SHF      KN25TF   VIRGIL ZORILA                      168




      CATEGORIA MULTI OPERATOR 145 MHz  (nemembri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------




      CATEGORIA MULTI OPERATOR 435 MHz  (nemembri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------




      CATEGORIA MULTI OPERATOR SHF    (nemembri FRR)   la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------




      CATEGORIA Statii descalificate la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------









     ------------CLASAMENTUL GENERAL CU TOTI PARTICIPANTII------------

      CATEGORIA UN OPERATOR 145 MHz la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YO2LYN        SO 145      KN15AE   STEFAN SZABO                     28893
    2.   2   YO4FYQ        SO 145      KN44FD   CLAUDIU-IONUT CIOROVAN           28472
    3.   3   YO3FFF/P      SO 145      KN24ND   CRISTIAN NEGRU                   27596
    4.   4   YO3FAI        SO 145      KN34AL   VLAD NICULAE DAN                 20871
    5.   5   YO5BAK        SO 145      KN07WE   EMIL ALDEA                       20052
    6.   6   YO5DAE        SO 145      KN17UL   BUTCOVAN DUMITRU                 14987
    7.   7   YO7LBX/P      SO 145      KN15TJ   BALAN FLORIN                     14175
    8.   8   YO4WZ         SO 145      KN44FU   WODINSZKY ZOLTAN                 13864
    9.   9   YO9FLD        SO 145      KN34BK   GABRIEL BRETEN                   13850
   10.  10   YO2GL         SO 145      KN05PS   DAROCZI CAROL                    12143
   11.  11   YO7LGI        SO 145      KN14XO   DUMITRU HAIZMAN                  12109
   12.  12   YO9FHB        SO 145      KN44FU   BEIA€I€ZENOVE                    11997
   13.  13   YO8CEC        SO 145      KN38LA   MIRIUTA CONSTANTIN               11486
   14.  14   YO2LZA        SO 145      KN05RK   ZOLTAN LADISLAU VOROS            10740
   15.  15   YO3RU         SO 145      KN34AO   CAROL SZABO                      10013
   16.  16   YO8RFS        SO 145      KN37LX   CALIN DUMITRU                     9811
   17.  17   YO5QBS/P      SO 145      KN17WP   RISCO GHEORGHE                    9505
   18.  18   YO8RKP/P      SO 145      KN38LB   CAVINSCHI PETRU                   9422
   19.  19   YO2BLX        SO 145      KN06SM   IOAN CHIS                         9203
   20.  20   YO6XK         SO 145      KN25BS   BUTA ANDREI                       8668
   21.  21   YO9AYN/P      SO 145      KN24RR   ION DINCA                         8595
   22.  22   YO4FZX        SO 145      KN45CC   CLOSCARU MARIN                    8544
   23.  23   YO8CQQ        SO 145      KN36TF   PAIS STEFAN                       8185
   24.  24   YO5DDD        SO 145      KN16UH   POPA VASILE                       8075
   25.  25   YO3APJ        SO 145      KN25SJ   ADRIAN SINITARU                   7569
   26.  26   YP9D          SO 145      KN25UD   FLORIN-CRISTIAN PREDESCU          7509
   27.  27   YO8DHA        SO 145      KN36SO   DORIN TANASE                      7324
   28.  28   YO5OST/P      SO 145      KN16NH   CENUSA C-TIN ANTONIU              7207
   29.  29   YO5CRI        SO 145      KN16TS   LAZAR SERGIU                      7195
   30.  30   YO3VZ         SO 145      KN25TF   VIRGIL ZORILA                     6755
   31.  31   YO3JW         SO 145      KN35FC   FENYO STEFAN                      6489
   32.  32   YO7CKP        SO 145      KN14VH   MARIAN TRINCU                     5902
   33.  33   YO7BKX        SO 145      KN14TA   MARIAN BUZEA                      5844
   34.  34   YO7LDT        SO 145      KN14WG   VALERICA MARINESCU                5442
   35.  35   YO2YA         SO 145      KN05WQ   MARIUS IACOB                      5422
   36.  36   YO7LYM        SO 145      KN14VH   CONSTANTIN RADULESCU              5089
   37.  37   YO5DAS        SO 145      KN17DO   CHIS MIHAI DANUT                  4886
   38.  38   YO3GGO        SO 145      KN34HU   IOAN MIRZAC                       4864
   39.  39   YO8MI         SO 145      KN36KN   CONSTANTIN AILINCAI               3801
   40.  40   YO6HSH        SO 145      KN25TN   KOVACS ATILLA                     3754
   41.  41   YO9GWW        SO 145      KN34QN   VASILE ADRIAN VIOREL              3692
   42.  42   YO7CWP        SO 145      KN14VH   EMIL PEPELEA                      3671
   43.  43   YO8ALA        SO 145      KN36KN   URICARU EMIL                      3381
   44.  44   YO8RHM/P      SO 145      KN37KS   MIHAI MUGUREL                     3226
   45.  45   YO2MOZ/P      SO 145      KN06TD   LAVINIA MARIS                     3118
   46.  46   YO4BXX        SO 145      KN44HB   CORNELIU CONRAD                   2966
   47.  47   YO7BPC/P      SO 145      KN43HV   DASCHEVICI MIHAIL                 2774
   48.  48   YO5BRE        SO 145      KN07WB   BLEJAN DANUT                      2748
   49.  49   YO4SI         SO 145      KN44HE   MIRCEA RUCAREANU                  2537
   50.  50   YO2MKX        SO 145      KN06TD   OVIDIU ZORLINTAN                  1789
   51.  51   YO7CJU        SO 145      KN24BI   TUTUIANU ALEXANDRU VIOREL         1486
   52.  52   YO5NY         SO 145      KN16TS   BAK IOAN                           812
   53.  53   YO8SSH        SO 145      KN37CP   SEBASTIAN                          692
   54.  54   YO7FEY        SO 145      KN14NT   ADRIAN CHENDEA                     398
   55.  55   YO3BA         SO 145      KN34BQ   COSMIN ANCUTA                      355
   56.  56   YO4ASV        SO 145      KN44HG   GEORGE MOLDOVEANU                  317
   57.  57   YO4TL         SO 145      KN36SC   VICTOR SARBU                       232
   58.  58   YO9BI         SO 145      KN35FX   NITA CONSTANTIN                      0




      CATEGORIA UN OPERATOR 435 MHz la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YO9CB/P       SO 435      KN25RK   CONSTANTIN BELDICA               12076
    2.   2   YO4FYQ        SO 435      KN44FD   CLAUDIU-IONUT CIOROVAN           10764
    3.   3   YO7LBX/P      SO 435      KN15TJ   BALAN FLORIN                      8995
    4.   4   YO9AYN/P      SO 435      KN24RR   ION DINCA                         8106
    5.   5   YO3RU         SO 435      KN34AO   CAROL SZABO                       8031
    6.   6   YO4WZ         SO 435      KN44FU   WODINSZKY ZOLTAN                  7549
    7.   7   YO2BBT        SO 435      KN15AE   STELIAN TANASESCU                 7224
    8.   8   YO3DAX        SO 435      KN44FU   HINCU€VASILE                      6744
    9.   9   YO8RHM/P      SO 435      KN37KS   MIHAI MUGUREL                     6128
   10.  10   YO9FHB        SO 435      KN44FU   BEIA€I€ZENOVE                     6028
   11.  11   YO5PLP/P      SO 435      KN27CH   PRADAN  FLORIN                    5563
   12.  12   YO5DAE        SO 435      KN17UL   BUTCOVAN DUMITRU                  5489
   13.  13   YO8DHA        SO 435      KN36SO   DORIN TANASE                      5153
   14.  14   YO8RFS        SO 435      KN37LX   CALIN DUMITRU                     4776
   15.  15   YO8RKP/P      SO 435      KN38LB   CAVINSCHI PETRU                   4380
   16.  16   YO8CEC        SO 435      KN38LA   MIRIUTA CONSTANTIN                3590
   17.  17   YO5QBS/P      SO 435      KN17WP   RISCO GHEORGHE                    3298
   18.  18   YO6HSH        SO 435      KN25TN   KOVACS ATILLA                     2808
   19.  19   YO2GL         SO 435      KN05PS   DAROCZI CAROL                     2615
   20.  20   YO3APJ        SO 435      KN25SJ   ADRIAN SINITARU                   2467
   21.  21   YO5CRI        SO 435      KN16TS   LAZAR SERGIU                      2295
   22.  22   YO5OST/P      SO 435      KN16NH   CENUSA C-TIN ANTONIU              1993
   23.  23   YO8CQQ        SO 435      KN36TF   PAIS STEFAN                       1407
   24.  24   YO3JW         SO 435      KN35FC   FENYO STEFAN                      1318
   25.  25   YO3VZ         SO 435      KN25TF   VIRGIL ZORILA                     1306
   26.  26   YO9GWW        SO 435      KN34QN   VASILE ADRIAN VIOREL              1158
   27.  27   YO7LDT        SO 435      KN14WG   VALERICA MARINESCU                 858
   28.  28   YO4SI         SO 435      KN44HE   MIRCEA RUCAREANU                   614
   29.  29   YO5DAS        SO 435      KN17DO   CHIS MIHAI DANUT                   414
   30.  30   YO9FLD        SO 435      KN34BK   GABRIEL BRETEN                     302
   31.  31   YO2YA         SO 435      KN05WQ   MARIUS IACOB                       197
   32.  32   YO3GGO        SO 435      KN34HU   IOAN MIRZAC                          0
   33.  32   YO9BI         SO 435      KN35FX   NITA CONSTANTIN                      0




      CATEGORIA UN OPERATOR SHF la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YO9CB/P       SO SHF      KN25RK   CONSTANTIN BELDICA                2943
    2.   2   YO9AYN/P      SO SHF      KN24RR   ION DINCA                         2549
    3.   3   YO9FHB        SO SHF      KN44FU   BEIA€I€ZENOVE                     2508
    4.   4   YO3DAX        SO SHF      KN44FU   HINCU€VASILE                      2360
    5.   5   YO4WZ         SO SHF      KN44FU   WODINSZKY ZOLTAN                  2138
    6.   6   YO3APJ        SO SHF      KN25SJ   ADRIAN SINITARU                   1468
    7.   7   YO7LBX/P      SO SHF      KN15TJ   BALAN FLORIN                      1085
    8.   8   YO5DAE        SO SHF      KN17UL   BUTCOVAN DUMITRU                   953
    9.   9   YO9GWW        SO SHF      KN34QN   VASILE ADRIAN VIOREL               552
   10.  10   YO3VZ         SO SHF      KN25TF   VIRGIL ZORILA                      168




      CATEGORIA MULTI OPERATOR 145 MHz la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YR8Y          MO 145      KN27RK   C.S.CEAHLAUL                     26034
    2.   2   YR8D          MO 145      KN27OC   C.S.A.T.SUCEAVA                  23180
    3.   3   YO5KAI/P      MO 145      KN16JS   C.S.M.CLUJ-NAPOCA                20196
    4.   4   YR9R/P        MO 145      KN25RK   C.S.PETROLUL PLOIESTI            18286
    5.   5   YO6KNE/P      MO 145      KN26OW   S.C.MIERCUREA-CIUC               15971
    6.   6   YR2X          MO 145      KN06WK   RADIOCLUB ADMIRA ARAD            15388
    7.   7   YO7KXJ/P      MO 145      KN15TI   C.S.U.PITESTI                    13977
    8.   8   YO7KFA/P      MO 145      KN24KU   C.S.M.PITESTI                    12659
    9.   9   YO6KNY        MO 145      KN36BA   A.C.S.KSE TIRGU SECUIESC         12235
   10.  10   YP5A/P        MO 145      KN27CH   C.S.M.BISTRITA                   12003
   11.  11   YO9KPI/P      MO 145      KN35JF   ISTRITA BUZAU                    10381
   12.  12   YO8KGA/P      MO 145      KN37DO   C.S.T.A.SUCEAVA                   8794
   13.  13   YR5W          MO 145      KN17KT   CLUBUL SPORTIV SATU-MARE          8477
   14.  14   YO8KGL        MO 145      KN37LX   RADIOCLUBUL BOTOSANI              8198
   15.  15   YO7KSM/P      MO 145      KN25MF   C.S.MUSCEL CIMPULUNG MUSCEL       5902
   16.  16   YO5KAS        MO 145      KN16SQ   A.S.RADIOCLUB UNIREA CLUJ         3568
   17.  17   YO2KBQ/P      MO 145      KN06TD   RADIOCLUB "ADMIRA" ARAD           2692
   18.  18   YO8KGB        MO 145      KN37CP   C.S.T.A.SUCEAVA                    746




      CATEGORIA MULTI OPERATOR 435 MHz la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YR8D          MO 435      KN27OC   C.S.T.A.SUCEAVA                  11225
    2.   2   YR8Y          MO 435      KN27RK   C.S.CEAHLAUL                     10841
    3.   3   YO7KXJ/P      MO 435      KN15TI   C.S.U.PITESTI                     8566
    4.   4   YO5KAI/P      MO 435      KN16JS   C.S.M.CLUJ-NAPOCA                 5336
    5.   5   YO8KGL        MO 435      KN37LX   RADIOCLUBUL BOTOSANI              4624
    6.   6   YO6KNY        MO 435      KN36BA   A.C.S.KSE TIRGU SECUIESC          3074
    7.   7   YO9KPI/P      MO 435      KN35JF   ISTRITA BUZAU                     2890
    8.   8   YO7KSM/P      MO 435      KN25MF   C.S.MUSCEL CIMPULUNG MUSCEL       2265
    9.   9   YO5KAS        MO 435      KN16SQ   A.S.RADIOCLUB UNIREA CLUJ         1034
   10.  10   YO7KFA/P      MO 435      KN24KU   C.S.M.PITESTI                      710
   11.  11   YR5W          MO 435      KN17KT   CLUBUL SPORTIV SATU-MARE           476




      CATEGORIA MULTI OPERATOR SHF la CN UUS editia 2016

   Nr. Loc   CALL          Categ.      LOCATOR  NUME                              SCOR

--------------------------------------------------------------------------------------
    1.   1   YR8D          MO SHF      KN27OC   C.S.T.A.SUCEAVA                   2926
    2.   2   YR8Y          MO SHF      KN27RK   C.S.CEAHLAUL                      2854
    3.   3   YO5KAI/P      MO SHF      KN16JS   C.S.M.CLUJ-NAPOCA                 1929
    4.   4   YO7KXJ/P      MO SHF      KN15TI   C.S.U.PITESTI                      855